International Sempervivum forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

2 posters

Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by ivanita Sun Jan 16, 2011 11:19 pm

Pozdrav svima,

18.4 krećem na put i to u Frankfurt! Biti ću tamo 2 tjedna i jako se tome veselim.
To je ujedno prilika da nabavim sempiće koje bi mogla nabaviti možda jedino na Florartu pa me zanima me da li itko ima informaciju gdje bi ih mogla nabaviti?

Tu na forumu sam našla Garten Center, ali bili bi mi od velike pomoći ako znate još koje mjesto!

I još nešto... Smile

Kakva je procedura sa unosom tih biljki u Hrvatsku?
Jer moram proći carinu i sve preglede kad idem na avion... pa me zanima dal ima tko kakvu informaciju o tome...

Hvala unaprijed! Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) 677205 Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) 677205

ivanita
Silver Rosette
Silver Rosette

Posts : 57
Join date : 2010-10-18

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by I'm the 1 Mon Jan 17, 2011 9:54 am

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) C7c7955c256952159af2b2f7ee9d56f5

U Frankfurtu možeš Sempervivume kupiti na borzi rariteta u Vrtu palmi http://www.palmengarten.frankfurt.de/ ,no, na žalost neznam, kada je ta borza u 2011, pa zato možda ovo i nije prava prilika za tebe.

Na žalost ja neznam ni za jednog jedinog profesionalnog uzgajivača Sempervivuma sa vrtlarijom u blizini Frankfurta. Morat ćeš se zadovoljiti vrtnim centrima.

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) 33358239e6286ab1040a952192fc3138

Možda bi razmislila, da naručiš Sempervivume na adresu u Frankfurtu - poštom od nekih njemačkih profesionalnih uzgajivača, kako su
www.semper-vivum.de
ili
www.sempervivumgarten.de
te ih onda na bilo kakav način unjeti (prešvercati) u Hrvatsku.

Uslove uvoza biljki ćeš saznati na Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja
http://www.mps.hr/
- raspitaj se na fitosanitarnoj inspekciji
http://www.mps.hr/default.aspx?ID=5868

U svakom slućaju možeš nekoliko Semperviuma staviti u tašnu i ući njome u avion ... Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) F42e79fb4c96868c2097f97ee0fd364e

Sretan put! Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) B0bf99c8ce7fbeb09ddd05237661be2b
I'm the 1
I'm the 1
Admin

Number of plants : 2.000 Posts : 5336
Join date : 2008-06-14
Location : Ljubljana, Slovenia, European Union

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by ivanita Mon Jan 17, 2011 9:57 am

Vidiš nije ni to loša ideja....

Koliko dugo im otprilike treba da pošalju tj. da dođe jedan takav paket? ako možda znaš?


ivanita
Silver Rosette
Silver Rosette

Posts : 57
Join date : 2010-10-18

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by I'm the 1 Mon Jan 17, 2011 1:06 pm

Traje različito - ako ih porućiš sada i kažes da ti ih pošalju za čas tvoje posjete Frankfurtu, bilo bi najbolje. Ja sam neke svoje biljke več naručila .... Svi kupuju na proljeće pa onda treba "stati u red" ...
I'm the 1
I'm the 1
Admin

Number of plants : 2.000 Posts : 5336
Join date : 2008-06-14
Location : Ljubljana, Slovenia, European Union

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by ivanita Mon Jan 17, 2011 4:06 pm

Hvala na savjetu! Smile

ivanita
Silver Rosette
Silver Rosette

Posts : 57
Join date : 2010-10-18

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by ivanita Sat May 21, 2011 7:20 pm

I tako se ja vratila iz Frankfurta, sa samo dvije nove prinove....

Jer nisam imala više mjesta u koferu (duga priča lol! )

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) IMG_0159

skroz desni..

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) IMG_0158




ivanita
Silver Rosette
Silver Rosette

Posts : 57
Join date : 2010-10-18

Back to top Go down

Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :) Empty Re: Posjet Frankfurtu - prilika za nove sempiće :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum