International Sempervivum forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pregrijavanje Sempervivuma?

Go down

Pregrijavanje Sempervivuma? Empty Pregrijavanje Sempervivuma?

Post by I'm the 1 Sat Dec 24, 2011 11:06 am

Evo, dio pisma, kojeg sam dobila od prijateljice:

".... prošle jeseni su lijepo prezimjeli (na natkrivenoj terasi), čak počeli fino da rastu... U želji da im pomognem, postavila sam ih ispred terase, (kraj aprila/početak maja). Nažalost, drugog ili trećeg dana je baš ugrijalo, nenajavljeno, a ja nisam bila kući da ih sklonim. Izgleda da su se pregrijali (bili su na betonu, između ostalih saksija, ali su ostale biljke bile ranije iznesene)."

Pregrijavanje Sempervivuma? Rzo-back-t

Dakle, zimili su na natkrivenoj terasi, u sredini prolječa (kada su prošle aprilske kiše) stavljeni su na otvoreno.

Pregrijavanje Sempervivuma? Wmi-index1 Moram reči, da ih nije ubila vrućina, nego manjak vode.

Moji su (osim S. ciliosuma i S. atlanticuma) i zimi na otvorenom. A to znači kiša, snijeg, kiša ... Najviše vode dobivaju u doba, kada počnu rasti, to je u poćetku proljeća.

Pregrijavanje Sempervivuma? Wmi-index1 Sempervivumi podnesu i do plus 65 stepeni celzijusa, a tolika vrućina sigurno nije bila.

Pregrijavanje Sempervivuma? Syb-gangst Oni su se, na žalost, poćeli sušiti več zimi, a prva vrućina je njihovo propadanje samo pospješila ...
I'm the 1
I'm the 1
Admin

Number of plants : 2.000 Posts : 5336
Join date : 2008-06-14
Location : Ljubljana, Slovenia, European Union

Back to top Go down

Pregrijavanje Sempervivuma? Empty Re: Pregrijavanje Sempervivuma?

Post by I'm the 1 Mon Jan 30, 2012 5:14 pm

Pregrijavanje Sempervivuma? A91103b6a9d6454eb92347f2a47f0dd3.0
I'm the 1
I'm the 1
Admin

Number of plants : 2.000 Posts : 5336
Join date : 2008-06-14
Location : Ljubljana, Slovenia, European Union

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum